Ogłoszenia parafialne na XXIX niedzielę zwykłą – 20.10.2024

– wt. – św. Jana Pawła II

2. W czwartek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru parafialnego;

w niedzielę o godz.10.00 próba śpiewu scholi.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym organizujemy BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w dniu 31 października, w czwartek.

Rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00. Po różańcu wyruszy „procesja wszystkich świętych” na ulice naszego osiedla. Wydarzenie zakończy bal kostiumowy w sali parafialnej.

Dzieci, rodziców, babcie i dziadków zapraszają organizatorzy: katecheci i ksiądz proboszcz.

5.Po Mszy św. zbiórka do puszek na papieskie „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

6. Parafia Żerniki Wrocławskie wsparła kwotą 10 000 zł parafię w Lądku Zdroju.

7. W przedsionku kościoła do wzięcia kartki na wypominki.

8. W dniu wczorajszym przypadała 40. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ufundowaliśmy portret Błogosławionego, który pozostanie stałym elementem wystroju kościoła. Sprawą zajął się Pan Stanisław Cielecki. Bóg zapłać!

9. Kościół wzbogacił się o 30 ławek (bez oparć), które zastąpią prowizoryczne (otrzymane z parafii na Oporowie) w nawach bocznych i z tyłu kościoła.

Dziewięć ławek ufundowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych . Wymianą ławek zajęli się Panowie: Czesław Hawryliszyn, Leszek Osowski, Marcin Osowski i Wojtek Bronowicki. Bóg zapłać!

– pon. – godz.18.00 -w intencji Macieja – dziękczynna z okazji urodzin;

– wt. – godz.18.00 – w 92. rocznicę urodzin P. Stefanii Rupnickiej – dziękczynno – błagalna oraz za zmarłych z rodziny Rupnickich;

– śr. – godz. 7.00 – w intencji ciężko chorej pani Ewy Kutzner, z prośbą o ulgę w cierpieniu; od sąsiadów: Bagińskich, Żygadłów, Podulków i Świtoniów;

– czw. – godz.18.00 – + Bolesław Czerwiński – od Tadeusza;

– pt. – godz.18.00 – + Irena Jaworska (2. r. śm.) – od męża i dzieci;

– so. – godz.14.00 – ślub: Robert Kaptur i Paulina Muzyka;

– godz.17.00 – + Franciszka Rabenda (10. r. śm.),+ Wiesław Rabenda;

– + Jola (greg.);

– ndz. – godz. 9.00 – + Henryka Andrzejczyk (15.r. śm.);

– za zmarłych z rodziny Wójcików;

– godz.11.00 – + Krzysztof Firek – od żony, dzieci i teściów;

– + Bolesław Czerwiński, + Tadeusz Otto – od rodziny Pana Adama Rusina;

– godz.16.00 – nabożeństwo różańcowe;

– godz.16.30 – + Henryk Kawa, ++ bracia: Józef, Władysław i Stanisław i zmarłych rodziców: Jakuba i Marię Kawów.