Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą – 13.10.2024

– wt. – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dK;

– śr. – św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość;

-czw. – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i m.;

– pt. – św. Łukasza, ewangelisty – święto.

2. W środę – w uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Msza św. z kazaniem o godz.18.00.

3. W czwartek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi oraz katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

4. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru parafialnego; w niedzielę o godz.10.00 próba śpiewu scholi.

5. W przyszłą niedzielę , z okazji święta patronalnego naszej szkoły – patronką jest św. Jadwiga Śląska – Msza św. o godz.11.00 dla uczniów, ich rodziców, grona pedagogicznego i personelu pomocniczego, z poświęceniem różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne oraz prezentacja propozycji strojów komunijnych. Serdecznie zapraszamy!

6. 19.X.2024 roku przypada 40. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Został zamordowany z wielkim okrucieństwem przez komunistów. Pogrzeb ks. Jerzego Popiełuszki odbył się 3 listopada 1984 roku w kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Szacuje się, że uczestniczyło w nim co najmniej 450 tysięcy osób, a niektóre źródła mówiły nawet o milionie uczestników. Uroczystości stały się wielką manifestacją antykomunistyczną. Głównym powodem spotykających go prześladowań, a w końcu męczeńskiej śmierci, było sprawowane przez ks. Jerzego „Msze za Ojczyznę”. Dawały one nadzieje i otuchę milionom uciemiężonym Polaków. Głównym mottem jego działania było „Zło dobrem zwyciężaj”.

7. Drodzy Parafianie! Bywają sytuacje, że macie problem z odziedziczonymi po rodzicach czy dziadkach krzyżami i obrazami świętych: co z nimi zrobić? Zamiast wyrzucać je na śmieci, przynoście je do kościoła i pozostawiajcie w przedsionku. Przekażcie tę wiadomość swoim niepraktykującym sąsiadom.

8. Podjąłem decyzję, ażeby dokonać inwentaryzacji kapliczek i krzyży na terenie naszej parafii. Zadania podjął się Pan Adam Rusin. Uprzejmie proszę osoby, które posiadają informacje na ten temat z lat powojennych, o przekazywanie ich Panu Adamowi, ewentualnie bezpośrednio księdzu proboszczowi. Doczekaliśmy czasów, w których może dojść do usuwania znaków religijnych z przestrzeni publicznej, dlatego warto je udokumentować.

– pon. – godz.18.00 – dziękczynno-błagalna w intencji córki Karoliny i jej rodziny – od mamy;

– wt. – godz.18.00 – intencja Tomasza Karasińskiego;

– śr. – godz.18.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.18.00 – za zmarłych z rodziny Prasek i Janczy;

– pt. – godz.18.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w rodzinie Ewy i Romana Strzałów;

– so. – godz.17.00 – za zmarłych z rodziny Czerwińskich;

– + Jola Sawicka (greg.);

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Zofia i Stanisław Kowalscy, + Marek Sonik;

– ++ Eugenia, Franciszek, Franciszka i Piotr;

– godz.11.00 – w 25. rocznicę ślubu PP. Krzysztofa i Małgorzaty Gdeszów – dziękczynna;

– w 40. rocznicę ślubu PP. Doroty i Dariusza Dominiuków z podziękowaniem za łaski, z prośbą o zdrowie i Bożą opiekę – od mamy Stanisławy;

– godz.16.30 – w 22. rocznicę ślubu Roberta i Małgorzaty Schydlo -dziękczynna za dwoje dzieci: Artura i Macieja;

– + Janina Łąsiak (3. r. śm.).