Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą – 08.09.2024

-czw. – Najświętszego Imienia Jezus;

– pt. – św. Jana Chryzostoma, bp. i dK;

– so. – Podwyższenie Krzyża Świętego.

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. We wtorek rozpoczyna działalność po wakacyjnej przerwie Caritas.

W ciągu roku Caritas jest czynny we wtorki od godz.16.30 -17.30.

Ze względu na ubożenie społeczeństwa zapewne zwiększy się liczba potrzebujących pomocy. Prosimy o wpieranie finansowe i materialne działalności dobroczynnej w naszej parafii.

4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania ( z klas przedmaturalnych) w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.16.30.

5. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę – 22 września – po Mszy św. o godz.11.00.

6. PODZIĘKOWANIE za organizację PARAFIALNYCH DOŻYNEK.

W imieniu własnym i Rady Parafialnej pragnę serdecznie podziękować za pomoc w organizacji tej uroczystości. Zaangażowanie i trud wielu osób spośród parafian pozwoliły nam kolejny raz uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy wiele zrobić dla naszej wspólnoty parafialnej.

Składamy podziękowania:

– starostom dożynek: Pani Krystynie Śliwińskiej – Wolf i Panu Czesławowi Hawryliszynowi;

– za wieńce dożynkowe parafianom Biestrzykowa – Radomierzyc (wykonali: Maria Ladra, Elżbieta Czerwińska, Iwona i Krzysztof Kasprzykowie z córkami Emilką i Anią oraz Katarzyna Kukułka z córką Martynką). Parafian Biestrzykowa i Radomierzyc reprezentowali na Mszy św. panowie Krzysztof Kasprzyk i Michał Kukułka.

– delegacji z Iwin reprezentowaną przez Radę Sołecką z Panią sołtys Marią Sulikowską (wieniec wykonali członkowie Rady sołeckiej);

– delegacji Smardzowa w osobach: Pani Małgorzata Banaś – sołtys, panowie: Krzysztof Banaś, Tomasz Teodorowicz, Robert Rewig i Robert Staszkiewicz. Wieniec wykonali: Małgorzata Banaś, Małgorzata Huk, Małgorzata Słoniowska, Eugenia Skowrońska, Bernadeta Trojan, Krzysztof Banaś i Piotr Kowcz;

– delegacji Żernik Wrocławskich w osobach: Pani Małgorzata Stawicka – przewodnicząca Rady Osiedla, P.Ewa Garbowska, P.Sylwia Drozdowska i P.Zbigniew Osowski. Wieniec wykonał P.Ryszard Woźniak.

Na dożynkach gminnych – w konkursie na najpiękniejszy wieniec – wieniec ze Smadzowa „zajął” pierwsze miejsce, drugie miejsce „zajął” wieniec z Żernik. Gratulujemy!

Szczególną wdzięczność wyrażamy sponsorom: Państwu Danucie i Stanisławowi Jaskułom, Marii i Mariuszowi Żurowskim, piekarni „PIĘTKA”,

Czesławowi Hawryliszynowi (ogórki), paniom, które upiekły pyszne ciasta (nie sporządzono spisu).

Za dekoracje dożynkowe w kościele i przed kościołem Bóg zapłać Pani Bogusławie Morawskiej oraz Państwu Halinie i Januszowi Kucembom. Za kwiaty, warzywa i owoce Państwu Danucie i Jackowi Szenherom, Pani Halinie Kucembowej oraz Pani Marii Rusin.

Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi, wszystkim uczestnikom naszych

dożynek w kościele i pikniku.

– pon. – godz.18.00 – + Stanisław Partyka – od rodziny Całków;

– wt. – godz.18.00 – + Janina Stachurska;

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.18.00 – w intencji róży różańcowej Najświętszego Imienia Maryi i księdza proboszcza;

– pt. – godz.18.00 – + Henryk Słowiński;

– so. – godz.17.00 – ++ Antoni i Jadwiga Garbowscy;

– ndz.- godz. 9.00dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla syna Leszka i jego rodziny;

o błogosławieństwo Boże dla s. Anny Marii od Wcielenia, katechetów: Katarzyny Besteckiej, Grzegorza Zajączkowskiego, dla Radka Żygadły i s. Jadwigi, misjonarki miłosierdzia;

– godz.11.00 – w 10. rocznicę ślubu Kamila i Agnieszki Gardyńskich – dziękczynna za troje dzieci: Marysię, Frania i Zosię;

– + Katarzyna Skiba – od rodzin: Skibów, Teodorowiczów i Ordijewiczów;

godz.12.00 – chrzest: Karolina Patrycja Wąsowicz, Ksawery Wróbel, Stanisław Zdzisław Gogolewski;

godz.16.30 – + Tomasz Rojkowski (11. r. śm.)

– + Seweryn Juszczek (13. r. śm.)

+ Wiktoria Bola: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

( Msza św. za śp. Wiktorię zostanie odprawiona 15.11.2024 r. z intencji rodziny Wilków i Dudków z Wieruszowa.)