1. Kalendarz:
Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Katolickim Wielki Tydzień, który zakończy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
– czw. – Wielki Czwartek i początek Triduum paschalnego
W tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa oraz rozważamy przykazanie miłości, której wzór i przykład daje nam sam Chrystus, kiedy umywa uniom nogi.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej przypomina Ostatnią Wieczerzę. Uczestniczymy w tych samych wydarzeniach. Jezus bierze chleb i wino, przemienia je w swoje Ciało i Krew, i daje nam jako pokarm. Ze względu na pandemię nie będzie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Liturgię W. Czwartku rozpoczynamy o godz.1900.
– pt. – Wielki Piątek Męki Pańskiej i pierwszy piątek miesiąca
To dzień męki i śmierci Chrystusa. Kościół rozmyśla nad męką swojego Pana i Oblubieńca, adoruje krzyż, wstawia się do Boga za zbawienie świata. Chrześcijanie zachowują post ścisły ( ilościowy i jakościowy od 18 – 60 roku życia, czyli raz do syta), a wszyscy zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Według dawnej tradycji Kościoła tego dnia nie odprawia się Mszy św. Centralnym momentem dnia jest liturgia Męki Pańskiej i adorujemy Krzyż jako znak zwycięstwa i naszego zbawienia. Liturgię kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i pozostajemy na adoracji. Liturgię W. Piątku rozpoczynamy o godz.1900.
– so. – Wielka Sobota i pierwsza sobota miesiąca
Jest to dzień naszego trwania przy Bożym Grobie w postawie rozważania śmierci Jezusa oraz Jego zstąpienia do otchłani. To dzień ciszy. Przez modlitwę i post oczekujemy na zmartwychwstanie Pana. Kościół zachęca nas, aby powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Pierwszym motywem nawiedzania kościoła powinna być adoracja Jezusa w Bożym Grobie. Pięknym zwyczajem tego dnia jest święcenie pokarmów na stół wielkanocny, jednakże drugorzędnym.
Liturgię W. Soboty rozpoczynamy o godz.2100 przed kościołem, gdzie odbywa się poświęcenie ognia. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy świece. Liturgię kończy Msza św. rezurekcyjna. Podczas wszystkich nabożeństw zachowujemy przepisy sanitarne.
W kościele może być 70 osób. Jeśli pozwoli pogoda, to można pozostać na zewnątrz, a czynny udział w liturgii umożliwi zewnętrzne nagłośnienie
– ndz. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i pierwsza niedziela miesiąca
3. Do W. Środy okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
4. Bóg zapłać Seniorom, Dzieciom, Mężczyznom i Chórowi za rozważania na Drodze Krzyżowej.
5. Kto chciałby aktywnie uczestniczyć w liturgii Triduum paschalnego w roli lektorów i kantorów, niech zgłosi się u księdza proboszcza. Rozdzielenie funkcji w środę o godz.1900.
6. Wspólnoty działające przy naszej parafii przygotowały dla seniorów paczki świąteczne. Uczniowie naszej szkoły zrobili specjalne kartki z życzeniami , a 16 rodzin wsparło finansowo tę dobroczynną akcję. Do naszych Seniorów trafi przed świętami 100 paczek.
7. W sobotę święcenie pokarmów według następującego rozkładu:
– Smardzów – godz.900 ,
– Iwiny – godz.930 ,
– Iwiny Rusinowo – 945,
– Wrocław – Lamowice – 1000,
– Radomierzyce – 1015,
– Biestrzyków – 1030,
– Żerniki – godz.1100,
– godz.1130
– godz.1200
8. Intencje:
– pon. – godz.1800 – za żywych i umarłych z rodziny Łobodów, Bartników i Głogowskich
– wt. – godz.1800 – + Zbigniew Michniewicz
– śr. – godz.700 – + Mieczysław Marciniak
– czw. – godz.1900 – za kapłanów
– pt. – Liturgia Wielkiego Piątku – godz.1900
– so. – godz.2100 – Liturgia W. Soboty i Msza rezurekcyjna w intencji Parafian i Dobrodziejów
– ndz. – godz.900 – + Anna i Ryszard Korek
– godz.1100 – w 37. rocznicę urodzin Iwony i Krzysztofa Kasprzyk
– o Boże błogosławieństwo dla Marcina Wiewióry
– godz.1630 – + Julianna Gardyńska (1. r. śm.), + Wacław Gardyński
9. Zapowiedzi:
Marcin Jan Mielczarek, stan wolny, zam. Biestrzyków,
Paulina Wiktoria Pawlik, stan wolny, zam. Biestrzyków. Zapowiedź III.
10. Moim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzę, aby radość zmartwychwstania stała się Waszym udziałem i przyniosła ufność w nieskończone Miłosierdzie Boże! Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!